Začalo to Naganem

 

Všechno to vlastně začalo ziskem snových medailí českých hokejistů na olympijských hrách v Naganu 1998. Hokejová euforie, která poté zaplavila celý český národ, vlastně odstartovala i první ročník setkání legend českého hokeje v červnu téhož roku.

Právě tyto snové medaile oslovily Milana Rychteru, který jako bývalý špičkový profesionální tanečník hledal formu přiblížení našich hokejových legend k fandům nehokejovou cestou. Se svou manželkou a taneční partnerkou Mirkou tak připravily první ročník "HOCKEY MEMORIES" a skvělý nápad byl na světě.

Prvního ročníku se účastnili právě navrátivší se hokejisté z Nagana. Další ročníků se již účastnily hokejové legendy všech poválečných generací. Od roku 2007 se této akce účastní i legendy českého fotbalu a setkání doplňuje svůj název na"HOCKEY- FOOTBALL MEMORIES PARTY".

Hokejové a fotbalové legendy bavily sebe i další přítomné svými historkami i věku přiměřenými sportovními aktivitami. A tak se tu bojovalo například v tenisových deblech, nohejbalu, florbalu, ale i šipkách, páce, stolním tenise, patování, či mariáši.

Pravda, neúprosný čas už zasáhl do řad sportovních bohatýrů a tak se někteří tradiční účastníci ( jako hokejisté Konopásek, Tikal, Gut, Hlinka, Jiřík, Machač, Mikoláš nebo Jaroslav Holík společně s fotbalisty Kvašňákem, Pospíchalem, Pluskalem a Masopustem ) a to včetně zakladatele celé akce Milana Rychtery budou na své kamarády dívat už z nebeských tribun.

Díky partnerům a Mirce Rychterové, která se ujala organizování celého setkání, se v červnu 2016 uskutečnil již 20.ročník.

 

 

Tento web byl vytvořen v systému web-rychle.cz pro nekomerční užití.